E-pood

Anthurium Esmeraldense

74.00

1 laos

Jaga:

Anthurium Esmeraldense – haruldane taim Ecuadorist.

 

Anthurium Esmeraldense on silmapaistev taim, mis tõmbab tähelepanu oma lopsakate ja sügavroheliste lehtedega. See on pärit Ecuadori troopilistest ja subtroopilistest niisketest madalamatest metsadest ning on endeemiline liik.

Endeemiline tähendab, et taim liigitatud looduses ohustatuks. Peamiselt tema kasvualade kiire kadumise tõttu, mis on enamasti tingitud põllumajanduse- ja karjatamisalade kasvust.

 

Omadused:
 • Välimus: suured, sametised ja tumerohelised lehed. Noored lehed on alguses tumepunakat tooni, mis kasvades muutuvad sügavroheliseks.
 • Õied: taim õitseb tubastes tingimustes pigem harva. Õied on reeglina punast värvi ja võivad püsida kaunid isegi 3-4 kuud.
 • Kasvumuster: Anthurium Esmeraldense on epifüüt. See tähendab, et ta kasvab teistel taimedel, sageli puudel. Epifüüdid ei ole parasiidid. Nad kasutavad teisi taimi toeks, et paremini valgusele ligi pääseda.

 

Hooldamine:
 • Valgus: kuna taime looduslikus keskkonnas ronib ta teistel taimedel ning püüdleb nii valguse poole, siis ei vaja ta ka kodus toataimena kasvatamisel väga palju valgust. Siiski tuleb tema ilu kõige paremini esile siis, kui ta saab rohket hajutatud valgust. Otsene ere päikesevalgus võib lehti kahjustada.
 • Kastmine: kastmisel tuleks vältida liigniiskust, kuid mulda ei tasuks lasta täielikult läbi kuivada. Oluline on kasutada hästi vett läbilaskvat mulda nagu näiteks meie pakutav aroid mix mullasegu.
 • Niiskus: nagu enamik troopilistele taimedele omane, nii meeldib ka sellele taimele pigem kõrgem õhuniiskus. Ideaalis võiks see jääda 50-70% vahele. Kui aga Sinu tubane õhuniiskus ei ole väga madal, tuleb ta reeglina ka sellega kenasti toime.
 • Temperatuur: optimaalne temperatuuri vahemik selle taime kasvatamisel on 18-29°C, vältida tuleks temperatuuri kõikumisi ja tuuletõmbust.
 • Substraat: nagu kõik aroidid, nii vajab ka see taim vett hästi läbi laskvat mulda. Meie aroid mix mullasegu on selleks ideaalne.
 • Väetamine: Nii kaunis ja haruldane toataim on väärt kvaliteetset väetist!
 • Suurepäraselt sobivad selle taime puhul kasutamiseks Advanced Nutrients looduslikud ja kvaliteetsed väetised ja väetiselisandid nagu:

Advanced Nutrients Big Mike’s OG Tea väetis

Advanced Nutrients Voodoo Juice 250ml väetiselisand

Advanced Nutrients Nirvana 0.5 L väetiselisand

Advanced Nutrients Revive 250ml väetiselisand

Anthurium Esmeraldense on väga atraktiivne taim, mida ei ole keeruline kasvatada. Seega sobib ta ka nendele taimekasvatajatele, kellel ei ole veel väga palju kogemusi.

Kuna ta on toataimede kasvatajate seas üsna haruldane, siis on see suurepärane lisa Sinu taimekolletsiooni.

Igal juhul lisab ta oma kauni välimusega Sinu koju troopilist hõngu.

 

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi