Shop

Thripex Plus Neoseiulus cucumeris – bioloogiline tõrje kahjuritele – Kätte saab 2-3. juulil.

0.69

86 laos

Share:

Thripex Plus Neoseiulus cucumeris röövlestad on tõhus ja mürgivaba lahendus toataimede kahjurite tõrjeks!

Kahjurid võivad meie koju sattuda näiteks lõikelilledega, puuviljadega, uute taimedega aianduskeskustest või kasvõi avatud aknast. Thripex Plus Neoseiulus cucumeris bioloogiline tõrje on siinkohal efektiivne ja keskkonnasõbralik viis ripslaste ja kedriklestade ennetamiseks ja tõrjeks.

 

Kuidas nad toimivad?

Toitumine: Thripex Plus Neoseiulus cucumeris röövlestad söövad ära kedriklestade ja ripslaste vastsed ja munad.

Ennetamine: paigalda suure taime kohta 1 kott ja väikestele taimedele 1 kott 2-3 taime kohta.

Tõrje: kui toataimedel on juba kahjurid, siis kõigepealt pese taimed hoolikalt puhtaks! Kasurputukad on pisikesed ja nende jõud ei käi reeglina üle juba täiskasvanud kahjurist.

Paigaldamine tõrjena: paigalda 2 kotti kasureid ühe suure toataime kohta ja 1 kott igale väiksemale taimele. Kui osadel taimedel kodus (näiteks teises ruumis) ei ole kahjureid, siis paiguta siiski kasurputukaid ennetava meetmena ka sinna.

Taimede asetus: paiguta nakatunud toataimed võimalikult kokku ühte kohta, et kasurputukad saaksid liikuda ühelt taimelt teisele ja teha oma tööd just sellel taimel, kus vaja.

Mida nad ei söö: kasurputukad ei söö selliseid kahjureid nagu lehetäid, kilptäid ja villtäid.

Ära kasuta kemikaale: kaks nädalat enne kasurputukate kasutamist ära mürgita taimi! Mürk mõjutab kasurputukate efektiivsust ja eluiga. Kui soovid enne kasurputukate kasutamist hoida kahjurite levikut kontrolli all, siis pese taimi võimalikult tihti voolava vee all. See ei ole efektiivne tõrjeks, kuid aitab eemaldada täiskasvanud kahjureid ja vähendada nende paljunemist.

Kiire paigaldus: kasurputukatega kotikesed tuleb taimedele asetada võimalikult kiiresti! Toatemperatuuril ärkavad kasurputukad unest ning ronivad kotil oleva ava kaudu välja ja hakkavad toitu otsima. Aseta kott taime varre külge aasa abil. Ära ava kotti ega puista sisu taimedele!

Õhuniiskus: kasurputukad eelistavad kõrgemat õhuniiskust. Seega maksimaalse tulemuse saavutamiseks soovitame kasutamise perioodiks õhuniiskuse tõsta vähemalt 60% peale.

Ära puhasta lehti pärast paigaldamist: kui röövlestad on kotist väljas, siis ära puhasta taimede lehti. Muidu pühid maha ka kasurputukad.

Kasutusiga: kuna kotikestes on ka kasurputukate munad ja vastsed, siis tulevad nad kotist välja ja hajuvad taimedele paari nädala vältel. Ära eemalda taimedelt kotte enne seda! Kui pärast seda perioodi ei ole kottidel enam kasurputukaid liikumas näha, siis võid need eemaldada. Meie soovitame oodata sellega umbes 1 kuu.

Korduv tõrje: mõnikord võib olla vajalik korduv tõrje. Näiteks siis, kui taimedele on jäänud rohkelt täiskasvanud kahjureid, õhuniiskus on liiga madal või kahjureid tuleb juurde tõrje perioodil (näiteks aknast). Korduvat tõrjet tuleks sellisel juhul teha 1 kuu möödudes.

Sisaldus: iga kotike sisaldab endas umbes 1000 kasurputukat, natuke saaklesti toiduks transpordi perioodil ja mahtainena kliisid.

 

Thripex Plus Neoseiulus cucumeris röövlestad on ideaalne valik igale toataimede kasvatajale, kes otsib tõhusat ja looduslikku lahendust kahjurite tõrjeks. Lihtsalt paigalda kotikesed oma taimedele ja lase neil teha oma tööd.

Ei mingit pikka ja keerulist mürgitamisprotsessi – kiire ja looduslik lahendus taimede kaitsmiseks.
0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi