Shop

Läbipaistev lillepott

0.49

6cm 11cm
Clear
Share:

Läbipaistev lillepott annab sulle selge ülevaate oma taime olukorrast.

 

Kuidas? Sest läbipaistev lillepott paistab läbi, nagu ka nimi ütleb ja nii näed Sa juurte kasvu ja seisukorda!

 

Kasutegurid:

Juurte arengu jälgimine: läbipaistev lillepott võimaldab Sul näha juurte kasvu ja seisukorda, mis on oluline tervete taimede kasvatamisel. Selle potiga on Sul võimalik kiirelt tuvastada juuremädanikku või kahjureid varajases staadiumis. Sa lihtsalt näed läbi poti kohe, kui midagi on valesti.

Veevajaduse täpne hindamine: üle- ja alakastmine on üks põhilisi probleeme toataimede kasvatamisel. Ja siinkohal ei ole sugugi vahet, kas oled alles algaja või juba kogenud taimekasvataja. Ka pikaajalise kogemusega kasvatajad kastavad oma toataimi vahel liiga vähe või liiga palju. Läbipaistva lillepotiga on Sul aga võimalik alati kergelt kontrollida, kas taim vajab kastmist või mitte.

Aja kokkuhoid: kui Sa kahtlustad, et taime juurestikul võib midagi viga olla, siis tavalise lillepoti puhul tuleb Sul taim potist välja võtta juurte olukorra hindamiseks. Läbipaistva lillepoti puhul aga ei ole vaja seda teha, sest Sa saad olukorda hinnata läbi poti juuri vaadeldes. Nii hoiad Sa oliselt kokku oma väärtuslikku aega.

Sobivus kõikidele taimesortidele: läbipaistev lillepott sobib kõikide toataimede kasvatamiseks. Eriti hea on seda aga kasutada tundlikumate taimedega, mis vajavad suuremat niiskustaseme kontrolli.

 

Kuidas valida õige suurusega lillepotti?

Taime ümberistutamisel on oluline valida sobivas suuruses lillepott.

  1. Juurte ruumivajadus: vali pott, mis on piisavalt suur, et mahutada kõik taime juured ilma, et need oleksid liiga kokku surutud.
  2. Kasvuvaru: läbipaistva lillepoti valikul lähtu sellest, et selle suurus ja sügavus oleks proportsioonis taime vajadustega. Näiteks sukulentidel ja kaktustel on tavaliselt madal ja suhteliselt väike juurestik. Seetõttu vajavad need taimed väiksemat ja madalamat lillepotti kui näiteks aroidid. Juurtele tuleb alati jätta ka kasvuvaru.
  3. Drenaaži olulisus: veendu alati selles, et pott võimaldaks liigsel veel ära voolata, et vältida juuremädaniku teket. Mitte kunagi ära istuta oma toataimi potti, millel puuduvad põhjas vee äravooluks augud!
  4. Läbipaistev lillepott: vali läbipaistev pott, sest nii on Sul hea hinnata taime juurte olukorda ja veevajadust, et vajadusel kiirelt reageerida.

 

Läbipaistvate lillepottidega sobib suurepäraselt kokku ka aroid mix mullasegu ja kvaliteetsed väetiselisandid ja väetis nagu:

Advanced Nutrients Nirvana väetiselisand

Advanced Nutrients Revive väetiselisand

Advanced Nutrients Voodoo Juice väetiselisand

Advanced Nutrients Big Mike’s OG Tea väetis

 

Suurus

6cm, 11cm

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi