Shop

Anthurium Pallidiflorum

49.00

Laost otsas

Tootekood: 858 Kategooria: Sildid: , , ,
Share:

NB! Pilt on illustreeriv. Tegemist on pistikust kasvanud taimega millel on nüüdseks kolm lehte.

Elegantne Anthurium Pallidiflorum on kui looduse kunstiteos!

 

Anthurium Pallidiflorum on pärit Kolumbiast ja Ecuadorist. See haruldane taim kasvab madalatel metsaaladel subtroopikas, pakkudes kodusisustusele ainulaadset ja eksootilist puudutust.

Sellel toataimel on pikad, saledad ja sametised lehed, mis peegeldavad valgust ääretult kaunilt, võludes ära ilmselt iga inimese.

Esimest korda tutvustas selle taimeliigi Heinrich Gustav Adolf Engler 1898. aastal.

Anthurium Pallidiflorum on liigitatud looduses ohustatuks. Peamiselt tema kasvualade kiire kadumise tõttu, mis on enamasti tingitud põllumajanduse- ja karjatamisalade kasvust.

Selle taime tõeliselt kaunis ja elegantne välimus ning vähene hooldusvajadus teevad temast ideaalse valiku toataimede huvilistele, kes soovivad oma taimekollektsiooni või lihtsalt sisustusse soojuse toomiseks lisada midagi erakordselt kaunist ja troopilist.

 

Omadused:
 • Välimus: pikad, saledad ja sügavrohelised lehed, mis valguse käes helgivad sametiselt nagu satiin. Taime lehed võivad sobivate tingimuste korral kasvada isegi enam kui meetri pikkusteks.
 • Õied: taim õitseb tubastes tingimustes pigem harva ning õied ei ole nii silmatorkavalt kaunid, kui lehed. Õie värv on valkjas, kuni kollane, kujult väike ja piklik.
 • Kasvumuster: see taim sobib suurepäraselt kasvama nii lilleamplisse kui ka taimeriiulile, kus tema kaunid langevad lehed saavad oma iluga esile tulla.

 

Hooldamine:
 • Valgus: see taim ei vaja väga palju valgust, kuna ka oma looduslik elukeskkond ei paku seda rohkelt. Siiski päris hämaras teda kasvatada ei saa. Otsest eredat päikesevalgust tasuks kindlasti vältida, kuna see võib lehti kahjustada.
 • Kastmine: kuigi seda taime ei ole keeruline kasvatada, siis tema kastmisel tasuks olla pigem tähelepanelik. Taim ei soovi täielikku mulla kuivamist, kuid vältida tuleb ka kindlasti ülekastmist, et ei tekiks juuremädanikku.
 • Niiskus: nagu enamik troopilistele taimedele omane, nii meeldib ka sellele taimele pigem kõrgm õhuniiskus. Ideaalis võiks see jääda 40-60% vahele. Aga kui tubane õhuniiskus ei jää oluliselt alla 40%, siis tuleb ta ka sellega kenasti toime.
 • Temperatuur: optimaalne temperatuurivahemik selle taime kasvatamisel on 21-32°C, vältida tuleks äärmuslikke temperatuuri kõikumisi ja tugevat tuuletõmbust.
 • Substraat: nagu kõik aroidid, nii vajab ka see taim vett hästi läbi laskvat mulda. Meie aroid mix on selleks ideaalne.
 • Väetamine: see taim eelistab oma kaunite lehtede kasvatamiseks kvaliteetset väetist.

Suurepäraselt sobivad selleks Advanced Nutrients looduslikud ja kvaliteetsed väetised ja väetiselisandid:

Advanced Nutrients Big Mike’s OG Tea väetis

Advanced Nutrients Voodoo Juice 250ml väetiselisand

Advanced Nutrients Nirvana 0.5 L väetiselisand

Advanced Nutrients Revive 250ml väetiselisand

 

 

 

 

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi