Shop

Anthurium warocqueanum ehk Queen Anthurium

89.00

Laost otsas

Share:

Anthurium Warocqueanum – troopilise elegantsi kaunis kuninganna

 

Anthurium Warocqueanum ehk Queen Anthurium on üks kaunimaid ja suursugusemaid Anthuriumeid.

See Kolumbiast pärit erakordne taim avastati esmakordselt Gustav Wallis´e poolt Belgia töösturi ja hortikultori Arthur Warocqué jaoks 1874. aastal.

Anthurium Warocqueanum ehk Queen Anthurium on toataimede kasvatajate seas ihaldatud oma väga dekoratiivsete ja suurte sametiste lehtede tõttu.

Kuna taim eelistab kõrget õhuniiskus ning tema kastmisel tuleb olla tähelepanelik, sobib ta ennekõike kogemustega taimekasvatajale. Samas kompenseerib ta kõik selle tähelepanu oma suursuguse iluga.

 

Omadused:
 • Välimus: suured, paksud, sametised ja tumerohelised lehed.
 • Õied: taim õitseb tubastes tingimustes pigem harva ning õied ei ole nii silmatorkavalt kaunid, kui lehed. Õie värv on rohekas ning võib toota punaseid marju.
 • Kasvumuster: taimel on suured ja muljetavaldavalt kaunid lehed. Seega sobib ta kasvama taimeriiulile või kasvõi hästi valgustatud lauale, kus tema ilu esile tulla saab.

 

Hooldamine:
 • Valgus: see taim soovib saada üsna rohkelt valgust, kuid kindlasti mitte otsest eredat päiesevalgust. See võib lehti kahjustada.
 • Kastmine: Anthurium Warocqueanum on taim, mille kastmisel tasuks olla tähelepanelik. Taim ei soovi täielikku mulla kuivamist, kuid vältida tuleb ka kindlasti ülekastmist, et ei tekiks juuremädanikku.
 • Niiskus: nagu enamik troopilistele taimedele omane, nii meeldib ka sellele taimele kõrge õhuniiskus. Ideaalis võiks see olla üle 70%. Seega tasub taime kasvatades kindlasti kasutada õhuniisutajat ja hoida seda taime läheduses.
 • Temperatuur: optimaalne temperatuuri vahemik selle taime kasvatamisel on 20-30°C, vältida tuleks temperatuuri kõikumisi ja tuuletõmbust.
 • Substraat: nagu kõik aroidid, nii vajab ka see taim vett hästi läbi laskvat mulda. Meie aroid mix mullasegu on selleks ideaalne. Konkreetselt selle taime puhul võib mulla sisse segada paremaks ühtlase niiskuse hoidmiseks veidi sammalt.
 • Väetamine: see taim eelistab oma kaunite lehtede kasvatamiseks kvaliteetset väetist. Väetada tuleks nõrga väetiselahusega iganädalaselt ja aastaringselt.

Nii kaunis taim on väärt kvaliteetset väetist!

Suurepäraselt sobivad selleks Advanced Nutrients looduslikud ja kvaliteetsed väetised ja väetiselisandid:

Advanced Nutrients Big Mike’s OG Tea väetis

Advanced Nutrients Voodoo Juice 250ml väetiselisand

Advanced Nutrients Nirvana 0.5 L väetiselisand

Advanced Nutrients Revive 250ml väetiselisand

 

Anthurium Warocqueanum ehk Queen Anthurium on tõeline taimekasvataja aare, mis nõuab veidi tähelepanelikku hoolt. Anthurium Warocqueanumi kasvatamine on rahuldustpakkuv protsess, mis premeerib kuningannale kohaselt kasvatajat oma lummava iluga​.

0
  0
  Ostukorv
  Ostukorv on tühiTagasi poodi