Shop

Anthurium Villenaorum

69.00

Laost otsas

Share:

Anthurium Villenaorum – haruldane aare taimekasvatajate seas

 

Anthurium Villenaorum on suhteliselt uus avastus taimemaailmas. See taim avastati alles 1980ndatel Ecuadori  botaaniku Dr. Eduardo Villena poolt Amazonase vihmametsas uurimistööde käigus. Taim on saanud oma nime just selle avastaja järgi. Dr. Villena avastus muutis selle taime kiiresti taimehuviliste seas populaarseks, sest tema silmapaistvalt kaunis lehestik on unikaalne ja erineb klassikalistest Anthuriumitest.

 

Omadused:

Päritolu: Anthurium Villenaorum on pärit peamiselt Peruust. Oma looduslikus elupaigas kasvab taim epifüüdina ronides teistel taimedel, sageli puudel, mille tihe võra kaitseb teda tugeva päikesekiirguse eest.

Lehestik: selle taime lehed on suured, paksud ja sametised. Noored lehed on alguses helerohelised ning muutuvad aja jooksul tumedamateks. Lehe kuju on südajas ja piklik, vahel nimetatakse neid lehti ka pisara kujulisteks. Täiskasvanud taime lehed võivad olla isegi 75 cm pikkused. Eriliseks teevad veel selle toataime hõbe-valged leheveenid, mis muutvad aja jooksul üha silmatorkavamateks.

Kasvuomadused: taim kasvab suhteliselt aeglaselt ning jääb kompaktseks kogu elutsükli vältel.

Haruldus: Anthurium Villenaorum on haruldane, kuid suhteliselt kergesti kasvatatav toataim nagu enamik teisedki Anthuriumi sordid.

 

Hooldamine:

Valgus: taim eelistab rohket, kuid hajutatud valgust. Otsene ere päikesevalgus võib lehti kahjustada. Noore taime puhul tuleb ereda valguse suhtes eriti tähelepanelik olla.

Kastmine: kastmisel tuleks vältida liigniiskust, kuid mulda ei tasuks lasta täielikult läbi kuivada.

Substraat: üldiselt ei ole see taim väga nõudlik mulla osas. Kuid nagu aroidide puhu likka, on oluline kasutada hästi vett läbilaskvat mulda nagu näiteks meie pakutav aroid mix mullasegu. Õhulise mulla kasutamine vähendab taime ülekastmise ja seega ka juuremädaniku tekke riski.

Meie kogemused näitavad, et seda taime on väga hea kasvatada ka PON-is ja isekastvas potis.

Niiskus: nagu enamik vihmametsade taimedele omane, nii meeldib ka sellele taimele kõrgem õhuniiskus. Ideaalis võiks see jääda 65-70% vahele.

Temperatuur: Ideaalne temperatuurivahemik selle taime kasvatamisel on 17-25° C.

Väetamine: Nii kaunis ja haruldane taim on väärt kvaliteetset väetist!

Suurepäraselt sobivad tema kasvatamisel kasutamiseks Advanced Nutrients looduslikud ja kvaliteetsed väetised ja väetiselisandid nagu:

Advanced Nutrients Big Mike’s OG Tea väetis

Advanced Nutrients Voodoo Juice 250ml väetiselisand

Advanced Nutrients Nirvana 0.5 L väetiselisand

Advanced Nutrients Revive 250ml väetiselisand

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi